Moldova
Internet

(video) EURO 2012: Cehia a învins Grecia, scor 2:1

Mi. 13 Iunie, 2012  | unimedia

Cehia a învins Grecia cu 2:1 și astfel și-a păstrat șansa de calificare în faza eliminatorie. Meciul a fost unul intens, nu au lipsit faulturile și cartonașele galbene.

Primii au deschis scorul jucătorii selecționatei Cehiei, prin Jiracek în minutul 3 al partidei. La doar 3 minute distanță, avandajul a fost dublat pentru cehi de către Pilar ('6).

Grecii au redus din diferență abia la începutul reprizei secunde, când Gekas a profitat de gafele apărării și a înscris în poarta goală ('54).

În primele meciuri din grupă, Grecia a avut un egal cu Polonia, iar cehii au fost zdrobiți de ruși cu 1:4.

Astăzi seara, va avea loc cel de-al doilea meci din Grupa A, Rusia se va întâlni cu Polonia. Meciul se așteaptă a fi unul cu scântei.