Moldova
Internet

Dacia a învins Elfsborg, cu 1-0

Vin. 20 Iulie, 2012  | publika

Dacia a produs o mică surpriză ,după ce a învins acasă Elfsborg cu 1-0. Victoria a fost adusă din nou de Maxim Mihaliov. Acesta a marcat un gol magnific din lovitură liberă şi l-a impresionat chiar şi pe antrenorul suedez.

"Am primit plăcere de la acest joc", a declarat după meci Igor Dobrovolski, care a rămas însă nemulţumit de arbitraj. Singurul gol al meciului fost marcat de Maxim Mihaliov. Acesta a reuşit o superbă lovitură liberă de la 35 de metri. "Ne-am propus să nu luăm gol chiar din prima repriză. Dar din păcate, adversarul a înscris un gol superb din lovitură liberă", a declarat antrenorul Elfsborg, Jorgen Lennartsson.

Elfsborg a jucat mai bine în a doua repriză, dar tot Dacia a reuşit să marcheze. Însă golul lui Milos Krkotic a fost anulat pe motiv de offside. "Toţi zic că nu a fost offside. Cu un aşa arbitraj eu i-am spus celui de-al patrulea oficial: să dea Domnul ca să avem şi noi aşa arbitraj în deplasare. Atunci va fi perfect", a spus antrenorul Daciei, Igor Dobrovolski. Meciul retur dintre Elfsborg şi Dacia se va juca pe 26 iulie în oraşul suedez Boras.

Lexicul, ortografia și punctuația sursei au fost salvate

Adaugă în blog

Pentru a posta acest material, copiaţi codul de mai jos în blogul dvs.

Cod pentru publicare

Cum va arăta pe blog:

Totul.md
Dacia a produs o mică surpriză ,după ce a învins acasă Elfsborg cu 1-0. Victoria a fost adusă din nou de Maxim Mihaliov. Acesta a marcat un gol magnific din lovitură liberă...